avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1931 soluții astăzi
Forum Activitate niko18

Activitate niko18

Răspuns la discuția divort sau acceptarea situatiei?
Multumesc ptr sfaturi.Ma mai gandesc pe viitor ce voi face,credeam ca am mai multe drepturi avand in vedere ca raman cu copii si fara pensie alimentara ptr ca el figureaza cu salariu foarte mic,iar dupa vinderea apartamentului nu stiu daca i-mi va ajunge de o garsoniera.Probabil cand paharul se va umple si voi fi intr-o situatie fara iesire voi face pasul cu gandul"ce o vrea Dumnezeu".
Va rog daca se poate sa ma indruma-ti si pe mine ce trebuie sa fac?Viata alaturi de sotul meu a cam devenit insuportabila din cauza injuraturilor si a palmelor ocazionale,a bauturii si a indiferentei lui.Avem impreuna un apartament,o masina si doi copii,unul cu handicap grav.Veniturile noastre sunt mici eu 530ron si el face taxi isi plateste singur cartea de munca la 2 ore,deci mai putin decat mine.De multe ori la nervii provocati de bautura,imi spune sa-mi iau handicapatul si sa plec la mama ca el ramane cu fata,copii au sub 10 ani.Ce se va intampla cu proprietatile si cu copii in cazul unui divort?Va multumesc.
Răspuns la discuția cum obtin 2%ptr un copil autist?
Multumesc mult,ptr tot,dar anul acesta e prea tarziu.La anul sper ca voi reusi.Multa sanatate tuturor,si da,tinem legatura.
Răspuns la discuția cum obtin 2%ptr un copil autist?
Multumesc ptr raspuns,dar mai am timp sa deschid un ong pana pe 15mai?Trebuie sa depun declaratiile la timp ptr noul ong.Daca apelez la un avocat se rezolva mai repede?Oare cat ma costa?Va rog ...dati-mi un raspuns.
Buna,am un baiat autist,grad grav de handicap,la unele centre de terapie mi sa spus ca e prea mare,are 10ani,si nu prea le convine ca voi plati cu cei 2%din impozit,vor cu banii jos.Pot sa-mi deschid un pfa sau un ong ptr strangeri de fonduri?Care sunt pasii?Ce acte imi trebuie si cat dureaza?Mai este putin pana pe 15mai,trebuie sa deschid si sa strang si declaratiile.Multumesc.