avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 760 soluții astăzi
Forum Activitate madtany

Activitate madtany

Banuiesc ca trebuie sa le luati de la asigurari daca nu mai aveti actele, din dosarul deschis, oricum cred ca va vor trimite la asigurari cei de la service
Multumesc pentru raspunsul dumneavoastra, si eu am facut reclamatie la CSA prin avocat, termenul de 30 de zile de la reclamatie a trecut acum o saptamana, voi schimba avocatul cu siguranta si voi astepta si raspunsul celor de la CSA care intarzie sa vina.
Buna ziua, intampin si eu aceiasi problema ca si domnul de mai sus, am fost dat in judecata de catre service-ul auto la care mi-a fost reparata masina deoarece Carpatica nu a platit, eu nefiind cel vinovat si asigurat la ei, accidentul a fost produs in anul 2009 prin noiembrie,masina mi-a fost reparata si data, in ianuarie 2011 am fost chemat la conciliere de catre service care m-au trimis la asigurari, cei de la asigurari au spus ca a fost platita o parte din suma, iar cei de la service au negat si au spus ca nu au primit nici un ban, le-am raspuns ca nu am nici o implicare si ca trebuie sa se rezolve intre service si asigurari. In iunie 2011 am primit citatie ca sunt trimis in judecata, am angajat un avocat sa faca intampinarea si toate procedurile aferente, la sfarsitul anului avocatul ma anunta ca am pierdut procesul deoarece factura a fost pe numele meu si ca sunt beneficiarul lucrarii de reparatie, am ramas inlemnit deoarece avocatul m-a asigurat ca nu vom avea probleme, hotararea fiind obligarea la plata sumei respective plus DOBANZILE aferente calculate cu rata inflatiei si numai stiu ce,suma ajungand sa fie de 3 ori mai mare fata de cea initiala.
Daca ati mai intalnit asemenea caz si ce ma sfatuiti sa fac in continuare , doresc sa angajez alt avocat care sa faca recurs la aceasta hotarare.
Astept pareri si indrumari in acest caz va rog frumos cum ar putea sa se rezolve aceasta problema!