avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 891 soluții astăzi
Forum Activitate michaela7

Activitate michaela7

dna de la firma era foarte agresiva,imi spunea de executare silita.asta m-ar interesa,e posibil asa ceva?singura mostenire de la tatal meu este un apartament
au spus ca sunt facturi neplatite pe numele lui.dar eu toate facturile venite ori pe numele lui ori pe al meu le-am platit,altminteri mi-ar fi fost oprit serviciul de internet.am mai cerut lamuriri odata si au spus ca eu sunt in regula cu plata,el nu e.el fiind decedat eu sunt acum fortata sa platesc.nu mi se pare in regula dupa atata timp
Dupa decesul tatalui am facut o preluare de contract pe numele meu la o firma de internet.Am platit tot ce datora el si toate facturile care au urmat apoi pe numele meu.La mai bine de un an de la decesul lui primesc pe numele lui o notificare cum ca ar mai fi un rest de plata.Trebuie sa platesc,din moment ce am facut preluarea de contract pe numele meu iar vechile facturi nu le mai am?
Am lucrat in ultimele 6 luni la o firma care nu mi-a facut contract de munca.Pe motiv,spun ei, ca am carte de identitate provizorie.Este corect,pot face ceva?Din cauza lipsei unor acte nu pot face CI deocamdata.Ce ma sfatuiti?