avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 927 soluții astăzi
Forum Activitate tara2

Activitate tara2

Problema este ca eu nu am diploma inca. Am numai adeverinta si am vrut sa ma inscriu la un curs de formare. Acolo ma intreaba daca aceasta specializare era in 2006 acreditata. In 2006 nu era, dar acum este. A aparut in H.G. 966/2011, in 2009 nu era iar in 2010 nu a aparut nimic legat de asta. In H.G. 966/2011 , art.6 se spune ca se abroga ce a aparut pana acum legat de asta. Nu stie cineva sa-mi explice daca adeverinta mea va fi verificata dupa H.G. din 2011 sau din 2006,cand eu am inceput studiile?????
Multumesc!!
Ati putea sa-mi raspundeti la o intrebare mai complexa?
Este vorba despre controversata universitatea .......... Am terminat in 2009 specializarea Management la Brasov, ID. Am numai o adeverinta.In 1/10/2011 a aparut H.G. 966/2011, care spune ca specializarea ID este acreditata. In articolul 6 se spune ca se ABROGA hotararea din 2009. Unde am nevoie de diploma, imi spun ca se ia in considerare Ordonanta care era in vigoare cand am inceput studiile, adica 2006. Deci eu nu voi putea folosi diploma niciodata? Chiar daca o sa o primesc?
Ma gandesc ca trebuia specificat acest lucru in aceasta hotarare: numai pt cei care incep studiile acum.
Multumesc mult!