avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 963 soluții astăzi
Forum Activitate bogdanandrei

Activitate bogdanandrei

Răspuns la discuția invinuire pentru inselaciune
a fost vorba de 10000 E dar nu am beneficiat de nici un banut din aceasta suma eu ci doar persoana care a facut toate falsurile pana la scoaterea banilor din banca unde a fost cu mine si eu i-am scos cu semnatura mea.

restul de semnaturi pana la banca au fost falsificate de aceasta.

Răspuns la discuția invinuire pentru inselaciune
cum se pedepseste complicitatea la inselaciune?
se poate ajunge la inchisoare sau se poate da si cu suspendare?
Am rugamintea daca ma poate ajuta un avocat cu o parere la urmatoarea problema.daca acum 6 ani de zile pe numele meu au fost facute acte pentru ridicarea unui credit din banca p o firma fantoma si la momentul respectiv eu nu eram angajat nicaieri si nu am semnat nimic, decat cand am ridicat banii din banca ce mi se poate intampla acum ??
Precizez urmatoarele : saptamana trecuta mi-a ajuns o citatie acasa in care sunt invitat la audieri in calitate de invinuit pentru inselaciune la o sectie de politie.dosarul pentru care mi se aduce la cunostinta invinuirea este deschis in 2011, iar eu banii i-am ridicat in 2006.

Am rugamintea sa imi spuneti care pot fi repercursiunile la cele relatate de mine mai sus.

multumesc,
Ma intereseaza din experienta dvs pe astfele de cazuri daca acestea exista, ce anume imi puteti spune.cum sau finalizat sau ce sa intamplat.

evident ca voi continua sa colaborez cu avocata actuala.

multumesc
Buna ziua,

am rugamintea sa imi spuneti care sunt sansele ca o casa nationalizata sa nu fie pierduta.
Va spun pe scurt cum sau desfasurat lucrurile.Casa a fost cumparata de bunicii mei in anul 1996 de la fostele ICRAL ( aceste institutii au fost ale statului ) cu contract de vanzare cumparare in regula, cu chitanta pe banii achitati etc.In anul 2005-2006 sa trezit un anume mostenitor care spune ca are un anumit grad de rudenie cu fosta proprietara si de atunci sunt pe rol procese interminabile care au fost castigate de 2 ori de bunicii mei si o data de catre acest presupus mostenitor.Procesele continua si acum si avocata pe care o au bunicii mei spune ca nu stie exact cum se va termina acest proces.

Astept cu maxim interes raspunsul dvs daca ma puteti ajuta.

multumesc,