avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 759 soluții astăzi
Forum Activitate andrestan22

Activitate andrestan22

Buna ziua,daca ma puteti ajuta cu cateva informatii in legatura cu problema asta,eu nestiind prea multe.In 2008 am cumparat o masina iar de atunci nu am trecut-o pe numele meu pentru ca am vrut sa o vand dupa ce am vazut cate probleme si ce consum mare are,am facut o imputernicire la notar si am stabilit cu cea de la care am cumparat-o ca in caz de orice trebuie paltit sa ma anunte imi stia adresa si tot,timpul a trecut eu nu am vandut masina si nici nu am mai folosit-o,iar acum m-am trezit ca ea si-a revocat imputernicirea si m-a denuntat la politie cu motivul ca ea nu ma gaseste si ca eu am vandut masina(dar nu aveam cum fara ea) iar acum ca sa o trec pe numele meu am fost dupa certificat fiscal la primarie si acolo mi s-a spus ca masina e radiata de pe numele ei nu inteleg cum a putut sa faca ea asta, actelete masinii fiind la mine si contract de v-c tot la mine,si nu stiu ce sa fac sau cum sa platesc impozitele.Maine trebuie sa ma prezint la politie pt ca ea sa isi retraga plangerea dar nu e problema ca eu nu am platit impozitele? sau eu ce trebuie sa declar la politie ca doar nu sunt infractoare ?:O