avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1417 soluții astăzi
Forum Activitate Till

Activitate Till

Nu este vorba despre un scop anume. Este vorba despre corectitudinea informatiei. Din aceste mesaje trunchiate si adaptate rezulta o situatie din care fratele meu vrea sa reiasa ca sotia sa este o mama denaturata, fapt care este complet fals. Si aceasta vrea sa o faca cu "ajutorul" meu.
Intrebarea mea este simpla si va rog, daca se poate sa-mi raspundeti. Nu conteaza al cui este dosarul si nici divortul. Aici este vorba de corectitudinea informatiei si faptul ca nu vreau sa fiu partas la o eventuala hotarare nu tocmai corecta din care nepotii mai sa aiba de suferit.

Multumesc
Va rog frumos sa ma ajutati cu o problema
Fratele meu a folosit intr-un proces de divort cu fosta lui sotie mesaje electronice private intre mine si el fara acordul meu. Din pacate aceste mesaje au fost puse la dispozitia instantei trunchiate. Va rog sa-mi spuneti daca este legal atat faptul ca el le-a depus fara acordul meu cat si faptul ca din conversatie au fost sterse pasaje importante care denatureaza subiectul discutiei.

Va multumesc anticipat
Buna seara,

Va rog sa ma ajutati cu un sfat. In cazul in care exista o hotarare de divort si s-a stabilit o pensie alimentara pentru copil, exista posibilitatea ca dupa o anumita perioada de timp mama sa solicite recalcularea pensiei? Care este articolul de lege la care se poate face referire?