avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1048 soluții astăzi
Forum Activitate candy_alyna

Activitate candy_alyna

multumesc pt rasp. totusi o sa incerc sa iau legatura cu un alt avocat pentru intocmirea unei noi cereri pt ca avocata cu care am completat cererea nu s-a priceput deloc!Nu pierd nimic daca incerc.Mai ales ca nu mi s-a oferit un raspuns destul de clar...si incomplet!
Adevarat a Inviat!

Conditiile nu le stiu pt ca nu sunt precizate,in scrisoare se specifica ca nu am indeplinit conditiile de admisibilitate prev. in art 34 si 35 ,insa nu spune ceva exact.Am citit Conventia ,insa daca nu stiu sigur ce as putea face?Pot trimite o scrisoare Curtii pt a-mi comunica ?

multumesc pt raspuns!
am epuizat cele toate caile de atac.........!
Buna ziua.
Am un dosar la CEDO Strasbourg si in urma cu putin timp am primit o scrisoare prin care am fost informata ca cererea mea a fost declarata inadmisibila pentru ca nurespect conditiile de admisibilitate prevazute la articolele 34 si 35 din Conventie.
Mai spune si ca aceasta decizie este definitiva si nu poate face obiectul niciunui recurs,nici in fata Marii Camere,nici a unui alt organism al Curtii.
Prin urmare pot face o alta cerere pe care sa o trimit si o scrisoare prin care sa justific ca aceasta cerere sa fie atasata dosarului meu?

Va rog frumos daca este cineva specializat in acest domeniu sa imi raspunda si mie la intrebare.
Va multumesc!