avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Activitate De_MooN_Ro

Activitate De_MooN_Ro

cum nu ma pricep la cele ce tin de avocatura si a fost pentru prima data cand am "vizitat" tribunalul am decis sa ma apar singur.
judecatoarea a spus ca ramane in pronuntare dar a si spus ca voi primi acasa pentru un nou termen. ok ce a fost a fost .. sunt eu mai nestiutor dar nu era normal ca dupa ce sa dat sentinta sa fiu instiintat acasa despre rezultat? daca nu am fost instiintat pot face ceva pentru a reduce cele 60 de zile de suspendare deoarece in urma piederii procesului nu am dus permisul la politie(deoarece nu am stiu ca am pierdut) la 30 de zile?
va multumesc pentru timpul acordat si rabdarea de care dati dovada.
problema e ca judecatoarea mi-a spus pe 20.10.2011 ca va mai fi un termen ..s-a terminat sedinta si apoi a luat si hotararea definitiva fara ca eu sa stiu. e normal? tot ce mi-a spus a fost ca voi primi acasa instiintare pentru un nou termen.
totul incepe in ziua de 19.06.2011 cand un politist ma opreste ca am depasit pe linia continua desi nu mai exista nimic in zona care sa ateste asa ceva.
toate bune si frumoasa ..depun dosarul ..astept termenul...
primul termen data de 20.10.2011 . acum la termen judecatoarea imi spune ca voi primi acasa scrisoare cand sa ma prezint la al 2-lea termen.
astazi am primit de la politie recomandata acasa ca trebuie sa stau 60 de zile pieton pentru ca: cu stupoare dupa ce ma informez constat ca in data de 20.10.2011 cand judecatoarea mi-a zis ca va fi al 2-lea termen .maria sa a dat si decizia impotriva mea.
intrebarile mele sunt : nu trebuia sa primesc si eu ceva acasa dupa pronuntarea sentintei? nu trebuia sa primesc si eu o scrisoare acasa de la politie ca daca nu duc permisul in 15 zile de la primirea scrisorii voi sta pieton 60 zile? eu acum ce fac? ce e de facut? Va Multumesc! anticipat.