avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 871 soluții astăzi
Forum Activitate Mmariana

Activitate Mmariana

Răspuns la discuția perioada de proba
Multumesc pentru raspunsuri.Ideea este ca desi am anuntat atat verbal cat si prin instiintare scrisa in urma cu mai bine de 2 saptamani ,acum au inceput sa-mi "caute " diferite greseli din trecut ce mi s-au adus la cunostiinta toate intr-o singura zi mai precis la cateva zile dupa ,ceea ce demontreaza clar ca acest lucru nu le-a convenit deloc si incearca sa-mi gaseseasca motive,nici nu au vrut sa-mi primeasca instiintare scrisa eu solicitand si un nr de inregistrare,spunand ca e suficient verbalX-( bineinteles eu m-am asigurat si am trimis acele acte cu confirmare de primire si am discutat si la medicina muncii despre aceasta situatie pt a ma asigura ca am fost inregistrata.
Buna seara
Va rog sa ma ajutati cu un sfat.Sunt angajata cu contract perioada nedeterminata.De putin timp am anuntat ca sunt insarcinata ceea ce a cam "deranjat"conducerea.Mentionez ca sunt la aceasta societate de 2 luni iar in contractul de munca stipuleaza cele 3 luni de proba.In acest caz daca angajatorul doreste ma poate concedia?Se mai aplica legea care ma protejeaza la locul de munca?

Multumesc