avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 942 soluții astăzi
Forum Activitate sweety_andreeutza

Activitate sweety_andreeutza

buna ziua,astept de 2 saptamani un raspuns si nimic,am cautat pe internet dosarul meu si mi-a aparut divortul decat,si nici-o cerere adaugata.ce pot sa fac acum?
nu stiu momentan nimic,maine ma duc sa vad daca sa pronuntat sau nu.,pentru ca nimeni nu mi-au spus cat am de asteptat,sau ce trebuie sa fac
citez" Av...... Pentru parat(eu) avand cuvantul pe fond a solicitat desfacerea casatoriei din culpa reclamantului,incredintarea minorei paratei "etc ,,,,,,,,cam asta a fost pe prima pagina ...Pentru aceste motive in numele legii hotaraste" dispune stabilirea domiciliului minorei x la domiciliu paratei reclamante(eu)

si legea ce spune?.....am si eu o curiozitate...cum de fiecare avocat zice altceva ,nu sunt aceleasi legi cunoscute de toti ptr k eu sunt derutata
si ce pot sa fac acum?

cand aveti de completat un mesaj, apasati butonul editeaza, multumesc]
cand a fost primu proces prin cererea reconventionala am cerut incredintarea,iar in hotarare mi-au scris decat stabilirea domiciulului minorului la mama.si am facut o cerere de indreptarea erori materiale,
buna ziua..am facut o cerere de completare cu incredintarea copilului,mai citeaza parintele sau doar se rezolva fara alt proces?
buna seara ...cam cat dureaza sa fac o cerere de corectare?dureaza mai mult de-o saptamana?pot sa imi modifice stabilirea de domiciuliu cu incredintarea minorei ?multumesc astp rasp
el m-a dat in judecata pentru incredintarea minorei,dar eu am castigato dupa luni de proces in perioada 2009 ...daca domiciuliu este stabilit numai la mine,de ce nu pot sa ii fac pasaport?in hotarare scrie ca el are dreptul doar la vizita si nimic mai mult
craiova
mi-au spus sa fac o cerere sa modific stabilirea minorului cu custodia.....

cam cat dureaza,?sa cer custodia exclusiva
desi inteleg ca acum sunt alte legii,dar ne-am judecat un an pentru custodie,,de ce nu am voie sa ii fac pasaport?daca fata daca decizia este irevocabila
pot sa fac o procura ca nu-l gasesc pe tata,si sa pot sa-i fac pasaport?nu pot sa plec acum fara fetita:(
am decizia judecatoreasca definitiva si irevocabila,dar azi cand am vrut sa ii fac pasaport fiicei mele in varsta de 4 ani nu s-a putut,deoarece intr-un fragement s-a gresit in loc de custodie..a scris stabilirea domiciliului fiicei mele la mine..
acum ce trebuie sa fac,intr-o saptamana vroiam sa plec in italia si nu mai pot...ce trebuie sa fac sa dureze mai putin,tatal fetei nu vrea sa imi faca o procura desi nu a vazuto de 4 ani..nu ne intelegem