avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Activitate carmen8401

Activitate carmen8401

buna ziua, am si eu o problema de 2 ani de zile, am vandut un auroturisn marca espero in iunie 2009,am facut contract de vanzare cumparare, in aceeasi zi am scazut-o de la impozite si taxe,insa numere nu le-am luat de pe masina pt ca cumparatorul trebuia sa plece in alexandria cu ea, eu fiind din cta,
. in ianuarie 2010 mi-a venit prima amenda in valoare de 250 lei (pr vb de contraventie ) respectivul autoturism a fost surprins in trafic de CNADNR (roviniete) pt ca nu avea rovinieta valabila , proba facandu-se foto, in momentul de fata am 20 de procese verbale de contraventie. am cautat masina respectiva , deja e la al 5 lea proprietar , dar i-am pierdut urma in buzau. ce pot face acum? mentionez ca ca am toate adresele de la politie din toate orasele unde a fost masina, am fost la fisc in cta si mi-au zis ca n-au ce face, politia mi-a zis ca baza de date nu e actualizata si n-au ce face, CNADNR -ul mi-a zis ca ei cauta in baza de date a politiei cand formuleaza procesul verbal, si toata lumea nu are ce face. in momentul de fata eu am nevoie de un certificat fiscal si nu pot sa-l scot deoarece am amenzi in valoare de 1250 lei, am dat in judecata cnadnr -ul la buzau, deoarece de acolo primesc amenzile , dar termenul e in octombrie 2013 si eu ce fac pana atunci? pimesc amenzi in continuare. deasemenea am rugamintea sa-mi raspundeti daca e nevoie ca eu sa ma prezint la procese, deoarece sunt 20 in total sau se poate judeca in lipsa?