avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1048 soluții astăzi
Forum Activitate sorina24

Activitate sorina24

Si eu am avut o experienta neplacuta cu Pay Point ca si consumator: plata pe care am efectuat-o cu 4 zile inainte de scadenta nu a ajuns nici intr-o sapatamana la furnizorul de utilitati. Am chitanta dar la ce imi foloseste, penalitatile sunt la mine nu la ei! Alta data ma voi duce la banca si voi plati direct in contul furnizorului: chiar daca nu e la indemana e mai sigur. Pay Point mi se pare o semiescrocherie: clientul se bucura ca face o plata fara comision si ei ii mai ruleaza banii putin, nu e ca la banca sa se faca decontarea pe loc sau a doua zi maxim. Va dati seama ca la toata lumea care plateste prin Pay Point sumele sunt semnificative!
Cui pot sa spun ca Pay Point nu a efectuat decontarea nici dupa o saptamana? Furnizorul mi-a spus ca platile prin pay point dureaza cel mai mult. Este normal sa fie asa? Sa-ti foloseasca banii fara sa te intrebe?
Asa este la noi in tara toti escrocii au firme cu acte in regula si te fura cu nonsalanta. Suntem tara lui "alba-neagra" numai ca acum s-a institutionalizat.
Nu mai platiti prin pay point ca va pacaliti!