avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 985 soluții astăzi
Forum Activitate Cosmina-Claudia

Activitate Cosmina-Claudia

Răspuns la discuția divortul si dreptul copiilului
problema e ca eu nu o sa am timp ca sa le traduc cand merg sa imi iau baiatu ca o sa stau decat 2 zile ,e vrio problema daca le trimit mamei mele sa le traduca pe urma ?
Răspuns la discuția divortul si dreptul copiilului
este neaparat ca sa traduc si sa legalizez hotararea de divort daca imi iau copilu in spania ,sau pot trece de autoritati cu hotararea decisiva si irevocabila fara sa fie tradusa si sa o traduc pe urma in spania.
Răspuns la discuția divortul si dreptul copiilului
buna ziua.
asi vrea sa stiu si eu de ce mama mea nu poate sa ii faca pasaport la baietelu meu ,i-am facut procura ,am traduso si legalizat dar i-au spus de la politie ca trebuie sa merg eu personal cu buletinu si cu decizia de divort decisiva si irevocabila
da o sa primeasca pentru amandoi copiii,va spun sigur ,pt ca o prietena are tripleti si cand a nascut ia in 2007 nu se dadea decat pt unu si a dat statu in judecata si a castigat ,nu a primit banii din urma pe un an dar celalalt a primit pt toti trei copii,a fost si aratata la tv.puteti sta linistiti ca o sa primiti pt amandoi
Răspuns la discuția divortul si dreptul copiilului
iti multumesc din suflet
Răspuns la discuția divortul si dreptul copiilului
multumesc frumos
Răspuns la discuția divortul si dreptul copiilului
da sint in spania

dar eu asi vrea sa ii il inscriu in spania la scoala ,ca eu momentan nu vreau sa ma intorc in romania ,vreau sa raman o perioada mai indelungata in spania de aceea vreau sa imi iau si baiatu cu mine ca sa locuiasca cu mine
Răspuns la discuția divortul si dreptul copiilului
buna ziua
asi vrea sa spun ca am citit foarte multe pagini pt a ma informa daca pot sa imi iau copilu cu mine in spania ,din care rezulta ca sint foarte multe incurcaturi,ca se poate ca nu se poate ,ca e nevoie de multe lucruri......
asi vrea doar o singura opinie dea dumnevoastra :
daca eu l-asi da pe tatal copilului in judecata pt ca nu doreste sa semneze ca sa imi pot lua copilu cu mine ,m-asi putea baza ca pot castiga procesu ,nu vreau sa ii iau dreptu de asi vizita copilu, ci doar ca sa imi dea acordul lui de al lua cu mine in spania
multumesc
Răspuns la discuția divortul si dreptul copiilului
din ziua in care e depusa cererea cat timp dureaza pana primesc stampila ?
Răspuns la discuția divortul si dreptul copiilului
cum fac cererea?si cererea se face personal la judecatorie sau asi putea sa o trimit?ca eu nu pot pleca ,ca imi pierd locu de munca