avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 961 soluții astăzi
Forum Activitate liliana1977

Activitate liliana1977

Multumesc,am verificat si rezultatul sedintei din 2 mai este:
Solutie: in baza art 242 pct 2 cpc, suspenda judecata pt. lipsa partilor. cu recurs.
Eu am inregistrat pe 9 mai o cerere de repunere pe rol a cauzei, abia am formulat-o , nu vroia nimeni sa ma ajute si chiar nu stiam cum sa o fac.In aceasta cerere unde am facut referire la calitatea mea de "apelant", am trecut nr dosarului, am mai solicitat si judecarea fara prezentarea partilor.Oare am gresit?
la sector 6 Tribunalul Bucuresti, sectia V civil
In cat timp se da termen de judecata si se citeaza partile de la depunerea cererii de repunere pe rol a unui dosar?Eu am depus aceasta cerere pe 9 aprilie.Pe data de 2 aprilie am avut apel cu privire la unul din capetele accesorii, si anume numele.Eu am declarat in instanta ca vreau sa-mi pastrez numele dobandit in timpul casatoriei, dar in comunicarea sentintei s-a mentionat ca eu revin la numele avut anterior casatoriei.Ca urmare am facut acest apel, nu ne-am prezentat nici una din parti si astfel s-a suspendat judecata cauzei.Eu am facut cerere de repunere pe rol, cu mentiunea ca doresc sa se judece in lipsa si intrebam daca stie cineva ce urmeaza, cam in cat timp poate fi pronuntata o sentinta definitiva?
Multumesc