avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 956 soluții astăzi
Forum Activitate norisorpufos

Activitate norisorpufos

Răspuns la discuția Cerere de schimbare a termenului
nu am platit nici un timbru de data asta.
Daca se refuza solicitarea de prima data , se mai poate aplica.
Succes
Răspuns la discuția Cerere de schimbare a termenului
daniel-costin a scris:

va sosit raspunsul? sunt si eu interesat. succes in continuare



Da, azi am primit raspunsul..dupa o saptamana. Si din fericire este unul pozitiv. termenul s-a micsorat cu 4 luni...este peste cateva saptamani.
Succes la toata lumea si multumesc tuturor ptr ajutor.
Răspuns la discuția Cerere de schimbare a termenului
Multumesc pentru raspunsuri!
Am depus astazi o cerere de preschimbare, astept raspunsul sapt. viitoare. Sper sa fie unul pozitiv.
Răspuns la discuția Cerere de schimbare a termenului
Multumesc DEDITA pentru raspuns, daca era vorba de intelegere nu apelam la Judecatorie pentru un divort simplu, fara copii. Insa nu am cu cine sa port o discutie normala. Asa ca apelez la orice mijloc pentru a incheia acea casnicie.


Multumesc pentru raspuns. Dna Gerberga . Relatia cu prietena am inceput-o dupa despartire , nu am inselat-o pe viitoare fosta sotie, asadar banuiesc ca daca va invoca acest lucru (infidelitate) nu are dovezi pentru ca nu exista. Ceea ce se intampla dupa despartire si dupa ce am initiat divortul conteaza?
Am intrebat si un avocat, dar mare incredere nu mi-a inspirat ,el mi-a sugerat acest motiv ca fiind unul solid pentru a schimba termenul divortului.
Nu vreau sa fac ceva gresit. Iar alt motiv nu gasesc si chiar vreau sa divortez repede,
Multumesc.
Buna tuturor!

Am nevoie de putin ajutor. Am intentat un proces de divort, termenul este abia peste 7 luni.
Insa , eu sunt deja intr-o relatie si prietena mea este insarcinata. Vreau sa obtin o preschimbare a termenului cu unul mai apropiat, pentru a putea face cununia, sa fie totul in regula cand se va naste copilul.
Intrebarea mea este urmatoarea : Daca folosesc drept motiv pentru "cerere de schimbare a termenului " relatia si viitorul copil, ma va afecta in procesul de divort sau ma va afecta in viitorul proces de partaj?
Cu multumiri , astept un raspuns!