avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 489 soluții astăzi
Forum Activitate nakata

Activitate nakata

Răspuns la discuția Omor calificat
rezultatele probei au fost pro adica sa gasit toporul care a incercat sal loveasca si un cutit fiind tot al victimei,acum i sa prelungit arestul preventiv pentru ca nu sunt probe suficiente la dosar,intrebare e: este posibil sa scape sa-u sa i se acorde o pedeapsa minima
Răspuns la discuția Omor calificat
da asa e dar al va ajuta in ajustarea pedepsei tinand cont ca nu a mai avu atecendente penale si sa predat de buna voie politia nestiind cine e faptasul si nici nu sa facut reclamatie acesta find arestat in baza certificatului medicolegal adika nu a avut nici o sesizare pentru ca decedatul nu mai are rude si nici martori nu au fost pentru ca era o ora destul de tarzie
Discuție Omor calificat
buna tuturor,am si eu o intrebare am un prieten care nu de mult a fost arestat preventiv si acum i sa amanat sentinta.Este arestat pentru omor astfel spus a avut o altercatie cu un vecin dat find ca vecinul a sarit cu un topor asupra lui iar el a ripostat lovindul cu pumni si picioarele pana a cazut jos in cele din urma murind la spital.acum as vrea sa stiu ce pedeapsa va primi in urma acestui neplacut incident.:sorry: