avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Activitate gugu121285

Activitate gugu121285

familia are un imobil al strabunicii revendicat....dupa 12 anii de procese sa dat o sentinta pe cae nu prea o inteleg........terenul are aproximativ 1100 m patrati din care un frontul stradal de 13 metrii se afla un imobl in care sa dat ca raspuns ca parterul ocupat de chiriasii se restituie in natura etajul este cumparat si nu stiu exact ce se intampla .........iar in spatele imobilului se afla 2 case batranesti in care una este cu chirias car se restituie si una care are propietari s la fel nu stiu ce se intampla........ar in centrul dreptungiului de case si imobl se afla un teen de aproximativ 400 de metrii pe care as vrea sa-l valorific .....credeti ca se poate trage intr-un fel sau altul un gard tinand cont ca este in mijloc iar judecatorii au dat sentinte artiale si pro si contra(ne-am judecat ca imobilul sa fie restituit in natura)...va multumesc......
Răspuns la discuția imobil revendicat
care este decizia va rog ca nu inteleg nimica .......
09/09/2009 Amânat
Solutie: Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor Curţii de Apel Bucureşti din data de 28 august 2009, prin care s-a hotărât restrângerea activităţii şi Hotărârea Adunării Generale a Federaţiei Naţionale Sindicale „PROJUST” a personalului auxiliar de specialitate, din data de 31 august 2009, prin care s-a hotărât susţinerea protestelor decise de Adunările Generale ale instanţelor de judecată din ţară, în dosarele aflate pe rolul acestei instanţe pentru data de astăzi, urmează să se acorde termene de judecată, pentru date ulterioare, care vor fi trecute în condica de şedinţă şi pentru când părţile vor fi citate
07/10/2009 Încheiere
Solutie: Pentru imposibilitate de prezentare a apărătorului intimatului reclamant din motive medicale.
13/01/2010
Solutie:
13/01/2010 Încheiere
Solutie: Ptr a se comunica apelanilor pârâţi şi intimaţilor pârâţi cererea de aderare la apel. Pentru a se cita moştenitorii lui Cojocaru Polina la domiciliul ales şi la sediul moştenirii şi la uşa instanţei.
10/03/2010 Soluţionare
Solutie: am.pr.17.03.2010, am.pr.24.03.2010 -DECIS. Admite apelurile. Schimbă în parte sentinţa apelată în sensul că respinge acţiunea ca nefondată. Menţine dispoziţiile referitoare la respingerea excepţiei. Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică.
1. 20.03.2012 Decizia nr.1990. Respinge ca nefondat recursul declarat de Gamulea Traian (decedat) şi continuat de moştenitorii Filipov (Gamulea) Letiţia Elisabeth şi Gamulea Ulpiu Traian împotriva încheierii de 10 martie 2010 şi a deciziei civile nr.226/A din 24 martie 2010, pronunţate de Curtea de Apel Bucureşti –Secţia a IV-a civilă. Irevocabilă.