avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate pantial

Activitate pantial

Ca si I.F. am dreptul sa angajez o persoana ?
Care este diferenta dintre I.F. si I.I.P
Răspuns la discuția inventar
Multumesc, imi sunteti de mare ajutor, cu voi (daca imi este permis) am economisit foarte multi bani.
Daca exista fericire sa aveti parte de ea !
Răspuns la discuția inventar
aceste liste se gasesc de cumparat sau pot fi tehnoredactate de noi?
Cu multumiri !!
Discuție inventar
Buna ziua!
Am deschis un nou punct de lucru pentru un magazin mixt. Am aranjat marfa la raft si urmeaza sa o predam gestionarei.Nu stim daca inventarul se face pe registrul inventar sau exista un formular special.
Daca da , se completeaza toate rubricile obligatoriu si cine semneaza la intocmit si cine la verificat ?
Fac mentiunea ca la sediul I.F. magazinul a fost administrat de familia noastra si nu am facut un astfel de inventar .
Cu respect pantial !!#-o
Buna seara!
doresc sa angajez o persoana ca vanzator ,cu -contract de munca cu timp partial- ,exista un formular tipizat la sau il intocmeste angajatorul? Acest contract va fi insotit de fisa postului ? Nu am mai angajat niciodata pe nimeni, in firma am lucrat doar cu familia, de aceea va rog respectuos sa ma ajutati !
#-o
Discuție angajare
Deschid un nou punct de lucru in comert si doresc sa angajez o persoana pentru o perioada de proba. Cum fac asta ? Multumesc pentru ajutor !
am un magazin mixt in mediul rural si doresc sa il dezvolt, mai precis am nevoie de un spatiu modern, cum ma pot ajuta pe mine aceste fonduri si daca le pot accesa.
Va multumesc pentru ajutor!
Discuție punct de lucru
va rog sa ma ajutati cu o informatie deoarece detin un magazin mixt IF si vreau sa infiintez un punct de lucru la o alta locatie.Mentionez ca spatiul este al unei doamne pe care am sa o angajez ca gestionara.Care sunt pasii de urmat si de unde sa incep?
Multumesc mult!