avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1682 soluții astăzi
Forum Activitate stefan_rogin

Activitate stefan_rogin


se face cesiunea de la asocoatii (succesori) la cesionar. Etapa care se poate face prin cesiunea 100% si in acesr caz dureaza cca 2 luni( cu publicare in M. Of. Costuri cca 800 lei


deci costurile totale are depasi 1500 RON ? si durata minima ar fi de 2 luni?
Nu exista nici o alta varianta, avand in considerare ca firma este pe 0 de peste 5 ani, nu a avut angajati, activitate sau cifra de afaceri in acest timp iar capitalul social este cel minim de la infintare (1992).

Deasemenea sediul social este casa parintilor si o sa trebuiasca schimbat la transfer, banuiesc ca si asta o sa aduca alte costuri.
Va multumesc,
Stiti cumva o suma aproximativa pentru tot?
intre 100- 500 RON? 500-1000 RON? 1000 RON ...

Nu de alta dar am patit sa platesc pentru o inregistrare de administratori si schimbare de activitate firma 1200 RON, deoarece am apelat la consilierii care nu trebuia si de data asta as vrea macar sa imi fac o estimare.

Sunt afisate pe undeva toate taxele pentru ONRC?
Bunaziua,

Tatal meu a fost asociatul unic unui SRL, suspendat, la care sunt administrator.
Noi(mama+sora+subsemnatul) vrem sa transferam firma unei terte persoane, care nu a avut nici o legatura cu firma sau asociatul unic.
As dori sa stiu daca se poate ceda mostenirea firmei unei terte persoane si care sunt taxele si timpul necesar unui transfer (prin cedare sau mostenire + transferare ).

Va multumesc.