avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Activitate bigmario

Activitate bigmario

Buna ziua, sunt intr-o dilema, va rog sa ma ajutati: am castigat un proces litigiu de munca, avand o sentinta definitiva si irevocabila, investita cu titlu executoriu, in care s-a dispus: anularea desfacerii disciplinare a contractului individual de munca, plata unor sume restante reprezentand diferenta de diurna neachitata, achitarea salariilor de la data desfacerii CIM pana la data reincadrarii pe postul avut anterior desfacerii CIM. Am primit de la firma parata o decizie de reincadrare in munca pe postul avut anterior fara a face referire la drepturile banesti castigate prin sentinta data de tribunal. Intrebarea mea este: sunt obligat sa ma prezint la reincadrare, daca nu am primit toate drepturile castigate prin instanta? Daca nu vreau sa mai lucrez la aceasta firma, pot sa refuz reincadrarea fara sa-mi pierd drepturile castigate? P.S. Patronul firmei s-a laudat ca imi face reincadrarea, si daca imi dau demisia dupa reincadrare, imi va cere daune dublul sumei care mi-o datoreaza, motivand ca va pierde un contract din cauza demisiei mele. Tinand cont ca maine 16.05.2012 ar trebui sa ma prezint la serviciu, va rog spuneti-mi ce pot sa fac! Cu multumiri!