avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1848 soluții astăzi
Forum Activitate cobzarualexandra

Activitate cobzarualexandra

Răspuns la discuția plangere de agresiune
Multumesc !!!
Răspuns la discuția plangere de agresiune
Complet de acord cu dumneavoastra!sa fiu mai directa:in cazurile in care eu asist la certurile mamei mele cu sotul ei,care dupa atata timp au inceput sa devina din ce in ce mai violente(inca nu fizic) dar intimidante(cand o persoana se apropie de tine cu ceva contondent in mana)si iti zice:"poate vrei sa-ti dau cu asta in cap" sau "te fac eu!!!",si cu injurii,nimeni nu poate face nimic?nu se poate face nimic in cazul asta?ea inca nu e sigura daca sa divorteze sau nu,pentru ca el a amenintat ca se omoara sau da foc la casa...sau daca maine mama va fi injunghiata sau casa ar lua foc,nu ar fi fost mai bine daca ar fi existat niste probe in prealabil depuse pe la vreo sectie de politie sau stiu eu cum functioneaza.....Va multumesc mult pentru ca ati raspuns!!!
intrebarea este:daca eu filmez o persoana(beata) care agreseaza fizic sau verbal si ameninta si injura sotia(sau pe mine),filmul poate fi luat ca o dovada la proces?sau cu acel film pot depune plangere impotriva acelei persoane?si daca da,ar avea vreo repercursiune puternica asupra agresorului?ca daca ar plati o amenda si cu asta basta....atunci nu se merita!Va multumesc!!!