avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 806 soluții astăzi
Forum Activitate simona20

Activitate simona20

Va rog mult,sa-mi raspunda careva,fiindca am nevoie de un raspuns urgent.Vreau sa stiu daca se va libera azi.Multumesc anticipat !
Numãr unic dosar: 13787/215/2012
Înregistrat în data de: 31.05.2012
Obiect dosar: cerere de liberare condiţionată (art.450 C.p.p., art.55 ind.1 şi următoarele C.p.)
Materia juridicã: Penal
Stadiu procesual: Fond
Părţi: GUGUCI FLORICA : Condamnat
Solutie: În temeiul art. 450 Cpp admite propunerea de liberare condiţionata a condamnatului GUGUCI FLORICA. Dispune liberarea condiţionata a condamnatului. In temeiul art. 192 alin 3 Cpp cheltuielile judiciare raman in sarcina statului. Cu recurs in termen de 3 zile de la pronuntare pentru partile prezente si de la comunicare pentru partile lipsa. Pronuntata in sedinta publica, azi 07.06.2012 .
DORESC SA STIU DACA ACELE TREI ZILE SE IAU IN CALCUL,INCEPAND DIN ZIUA SEDINTEI.DACA DA,ASTA AR INSEMNA CA AZI,SE POATE LIBERA?VA ROG ,SA MA LAMURITI.DE ACEEA V-AM PUS LA DISPOZITIE TOTUL DESPRE PERSOANA CONDAMNATA.
Multumesc,frumos !
Va rog sa ma lamuriti si pe mine ,in legatura cu solutia data,in cazul unei persoane care este inchisa .Nr-ul de dosar este : 22828/215/2008 .Intrebarea mea este in legatura cu solutia data,de catre tribunalul Craiova : ''Solutie: pentru lipsa de apărare a inculpatului , acordă termen la 28.06.2011 '' ??! Persoana trebuie sa intre in comisia de eliberare pe data de 31.05.2012. :(
Multumesc,anticipat !