Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Calculul termenului de recurs in cazul cererii de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Calculul termenului de recurs in cazul cererii de liberare conditionata

Numãr unic dosar: 13787/215/2012
Înregistrat în data de: 31.05.2012
Obiect dosar: cerere de liberare condiţionată (art.450 C.p.p., art.55 ind.1 şi următoarele C.p.)
Materia juridicã: Penal
Stadiu procesual: Fond
Părţi: GUGUCI FLORICA : Condamnat
Solutie: În temeiul art. 450 Cpp admite propunerea de liberare condiţionata a condamnatului GUGUCI FLORICA. Dispune liberarea condiţionata a condamnatului. In temeiul art. 192 alin 3 Cpp cheltuielile judiciare raman in sarcina statului. Cu recurs in termen de 3 zile de la pronuntare pentru partile prezente si de la comunicare pentru partile lipsa. Pronuntata in sedinta publica, azi 07.06.2012 .
DORESC SA STIU DACA ACELE TREI ZILE SE IAU IN CALCUL,INCEPAND DIN ZIUA SEDINTEI.DACA DA,ASTA AR INSEMNA CA AZI,SE POATE LIBERA?VA ROG ,SA MA LAMURITI.DE ACEEA V-AM PUS LA DISPOZITIE TOTUL DESPRE PERSOANA CONDAMNATA.
Va rog mult,sa-mi raspunda careva,fiindca am nevoie de un raspuns urgent.Vreau sa stiu daca se va libera azi.Multumesc anticipat !