avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1526 soluții astăzi
Forum Activitate just_say_it

Activitate just_say_it

Buna ziua,
Revin cu o intebare...inca sunt nelamurit
Dupa recursul facut la sfarsitul anului, luna trecuta s-a incheiat in totalitate :
"Solutie: Respinge ca nefondat recursul declarat de inculpatul ************ împotriva sentinţei penale nr.**********. În temeiul art. 192 alin. 2 Cod proc. penală, obligă pe inculpatul ******* la plata sumei de xxx lei cu titlu de cheltuieli judiciare către stat în recurs. Suma de xxx lei, reprezentând onorariu parţial pentru apărătorul desemnat din oficiu în recurs – avocat*********.
Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică azi 25.05.2012.
Sentinta ramane valabila de la data de 29.11.2011 sau de la data de 25.05.2012??
Mai exact cand pot sa sustin examenul pentru obtinerea permisului auto?
Va multumesc anticipat!
am facut recurs pentru ca am crezut ca avocatul imi va fi de folos dar...de fiecare data cand aveam citatie el amana pe diverse motive...in fine nu asta conteaza! nu trebuie sa primesc ceva acasa in care sa zica exact cum s-a terminat ?
Dupa ce am primit pedeapsa la data de 29.11.2011 am facut recurs si nu m-am prezentat in instanta de 2 ori dupa care am renuntat la recurs....pedeapsa ramane definitiva de la data de 29.11.2011 sau se poate modifica ceva ?
Va multumesc anticipat!
Buna seara,
Anul trecut mi-a fost suspendat permisul pentru conducere in stare de ebrietate!
Pe data de 29.11.2011 am primit sentinta : " Condamnă inculpatul la 1 an închisoare cu suspendare condiţionată a executării pedepsei " .
Va rog sa imi spuneti cand o sa pot da examen pentru obtinerea unui nou permis de conducere si dupa cat timp o sa am cazierul " curat " .
Va multumesc anticipat!