avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Activitate 3ugen

Activitate 3ugen

Răspuns la discuția Citatie(intervenient fortat)
Am inteles!Multumesc frumos,o sa incerc sa ajung maine
Răspuns la discuția Citatie(intervenient fortat)
"m am inteles" adica el era clar vinovat,a recunoscut asta si la biroul d daune cel d langa omniasig dvpe langa gara d nord.Daca el nu se declara vinovat eu nu aveam cum sa mi repar masina p polita lui d asigurare.Am fost cu masina in service un mi s a facut o reconstatare la ce mi se daduse prima oara adica aripa mi se dadea de reparat iar cei din service au insistat sa o inlocuiasca.Dupa ceva timp a venit si acceptu d plata si cam astea au fost.Si a venit o singura foaie pe o parte scria citatie iar pe cealalta adresa mea etc.Trebuie sa fac ceva sau sa aatept pana in septembrie?Imi trebuie avocat?:(Mentionez ca el s a declarat vinovat in fata politistului d la biroul d constatari unde am si semnat intelegerea p cale amiabila astfel intrand in posesia asiguarii rca pt ami repara masina
Buna ziua,azi am primit o citatie in care sunt chemat ca intervenient fortat in proces cu sc Omn in calitate de reclamant-sediul ales pentru Fond-actiune in regres.Imi puteti spune si mie ce inseamna asta??Stiu ca am avut un accident acum doi ani in care NU am fost vinovat (asa m am inteles cu celalalt sofer si asa am declarat la biroul d daune,eu mi am reparat masina pe asigurarea lui care intradevar era la soc omn) si am mai avut un accident acum sase ani in care am fost vinovat dar asigurarea mea cres ca a acoperit dauna care nu era f mare!Ce trebuie sa fac?Sunt dat in judecata?Multumesc