avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Activitate alexandra_03

Activitate alexandra_03

Sunt studenta in ultimul an la master si de 6 luni lucrez la o firma, beneficiez de indemnizatie pentru cresterea copilului daca raman in risc maternal ?
Răspuns la discuția Cumparare masina second hand
multumesc!!
Doresc sa cumpar o masina second hand inmatriculata, proprietarul nu a trecut-o pe numele lui,are contract de vanzare-cumparare facut cu cel de la care a luat masina. Am cerut certificat fiscal la masina ca altfel nu o cumpar si parca nu poate face rost de el. Se merita sa cumpar masina fara certificat fiscal?? As avea suprize mari daca nu am certificat fiscal si o cumpar si fara?
Doresc sa cumpar o masina second hand inmatriculata, proprietarul nu a trecut-o pe numele lui,are contract de vanzare-cumparare facut cu cel de la care a luat masina. Am cerut certificat fiscal la masina ca altfel nu o cumpar si parca nu poate face rost de el. Se merita sa cumpar masina fara certificat fiscal?? As avea suprize mari daca nu am certificat fiscal si o cumpar si fara?
Buna ziua, doresc sa cumpar o masina inmatriculata de la cineva si daca este inmatriculata masina inainte de anul 2000 trebuia platita taxa de poluare?, adica este ca o noua inmatriculare ? Ce acte trebuie sa aiba proprietarul ca sa fie in regula cu masina ca eu sa o pot cumpara? Care este mai exact procedura de vanzare-cumparare, pe unde si ce trebuie facut? Multumesc anticipat!!!