avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 536 soluții astăzi
Forum Activitate channaha

Activitate channaha

Va multumesc pentru safturi si sper sa nu intampin aceste probleme. O seara frumoasa
In cazul cand seful unititatii nu dispunde acesta decizie de inventariere pana la expirarea CMI ce fac? Daca dupa expirarea contractului de munca sunt informata ca am lipsa in gestiunea primita cum procedez? In cazul daca nu se dispune aceasta decizie de inventariere pot sa fac un act de mana (proces verbal de predare primire) intre mine si sefa mea ? Va multumesc
In cazul in care am preluat si semnat gestiunea, cui trebuie sa o predau....directorului general sau sefei mele superioare? Trebuie facut proces verbal de predare primire? Acest proces verbal are o importanta intr-un proces ? Sunt sigura ca voi fii data in judecata deoarece asa a procedat cu fiecare angajat. Va rog sa nu va suparati dar imi expira contractul si nu stiu ce sa fac
Buna seara. Am un contract de munca, care expira la 15.06.2012. Astazi am anuntat verbal ca nu mai vreau sa semnez alt contract de munca din motive personale. Mentionez ca am gestiune. Mi s-a propus sa semnez alt contract de munca si sa imi depun demisia pentru a sta 20 zile in preaviz "pentru a fi treaba buna". As dori sa va intreb ce se poate intampla din punct de vedere legal daca eu refuz sa semnez alt contract si daca trebuia neaparat sa demisionez, chiar daca imi expira contractul. Va multumesc.