avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Activitate emiGY

Activitate emiGY

oricum suna ca pentru anumite instituti respectiva stampila dreptunghiulara cu definitiva este valabila,spre exemlu politie,notariate,si acestea tot acum recent sau intamplat,si la cadastru unde niste incopetenti care te anunta intr-o VINERI la ora 14 ,30 cand trebuia sa elibereze acel dosar (dupa circa 15 zile lucratoare in care nu m-au anuntat nimic in acest timp),si-au dat seama ca au depasit termenul si au gasit aceasta chichita.ORICUM DACA ESTE ASA MI-E MI SE O NESIMTIRE DE WEEKEND
notarul pe baza acestei hotarari judecatoresti a incheiat un certificat de mostenitor in urma cu trei ani .TOT ACEST NOTAR SE OCUPA SI DE ACTELE DE VANZARE CUMPARARE A ACESTUI APARTAMENT SI A INCEPUT SA RADA.Hotararea este legalizata avand stampila cu:.....DEFINITIVA PRIN NEDECLARARE LA APEL
In urma cu doar 4 saptamani am angajat un ing.autorizat sa-mi faca dosarul de cadastru si intabulare a unui apatament in vederea vanzari,dupa ce iam dat actele de mostenitor,actele de proprietatea apartamentului fiind o hotarare judecatoreasca din anul 2000 definitiva prin nedeclarare la apel,dupa trei saptamani ma anunta de de la autoritatea cadastrala ca mai imi trebui o stampila cu IREVOCABIL?!?Inginerul de la cadastru necunoscand acest aspect atata timp ca hotararea este definitiva,inseamna acest fapt ca acte incheiate la politie(C.I.),LA NOTARIAT....sunt false sau este o moda cand apare o stampila noua eu trebuie sa ma prezint la notariatX-(
:O.va rog sa ma lamuriti si pe mine:(