avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 939 soluții astăzi
Forum Activitate apetreielena

Activitate apetreielena

am primit hotararea si banca are obvligatie de a restitui o suma de bani.dupa ce primeste si banca in cat timp trebuie sa execute ce scrie in hotarare?multumesc
Buna ziua! Revin cu o intrebare. Am depus acum aproape 3 sapt cerere de urgentare a redactarii si comunicarii hotararii judecatoresti si am primit raspuns ca este in curs de redactare dar nici inca nu am primit nici pana azi hotararea. Ce pot face? E normal sau legal? Tocmai din apr data de 18 este solutionat procesul. Daca se intra in vacanta o voi mai primi? Mai pot face ceva sa primesc mai repede hartia acasa? Multumesc.
va multumesc
cunosc un caz similar i s au virat banii datorati de banca si acum are recurs.Are sanse banca sa castige dupa ce i-au platit suma stabilita la proces?
am facut ieri cererea,cam cat ar trebui sa mai dureza sa o primim?ce inseamna obligatie de a face la solutionarea cazului?toate hotararile din procesele civile sunt cu cale de atac?multumec
nu stiu cum sa o formulez.Dl avocat nu raspunde la telefon si as vrea sa o depun la registratura.sunt modele tip?
am castigat un proces cu o banca si de la data pronuntarii 18.04 nu am primit hotararea azi 18.06.Ce pot face pentru a urgenta lucrurile?in cat timp poate face banca recurs?sun la arhiva si zice sa avem rabdare,dar cunosc pe cineva un caz ca al nostru care a si intrat in posesia banil;or pentru care s a judecat