avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1696 soluții astăzi
Forum Activitate danutzzionutzz

Activitate danutzzionutzz

daca astup eu acel tub de traversare a apei, pot fi sanctionat eu? acest tub de traversare a apei, nu este amplasat in urma unui plan tehnic(el nu figureaya nici intrun document k fiind amolasat aici) ce pasi ar trebui sa urmez k sa-l scot de acol? daca chem politia ii va sanctiona invreun fel pe respectivi cu fosa si cu apa din beci? multumesc
BUNA SEARA, locuiesc la sat, in urma cu mai multi ani s-a facut un sant PE TERENURI PRORPIETATE PRIVATA CU ACORDUL PROPRIETARILOR, pentru scuegerea apei depe domenil public dar si depe terenurile agricole, in urma cu ceva timp al 2lea proprietar in sensul scurgerii apei, A ASTUPAT SANTUL RESPECTIV, eu fiind primul proprietar in sensul scurgerii apei, apa depe domeniul public vine si sta pe terenul meu, in plus 2 vecini de vizavi scot apa din beciuri, fantanii, CHIAR SI FOSE SEPTICE, toate vin si stau pe terenul meu(ei spun k dau drumu pe domenil public), ce pot face in aceasta situatie? prevederile art 604, respectiv 605 din Codul civil se pot aplica in acest caz? ce sanctiuni risca cei care deverseaza acele ape(provocate, si murdare din fosa)
buna ziua, am un pfa de prin februarie, nu lam inregistrat la finante activitatea nu am avut(doar au intrat in contul pfa acea subventie pe masura 141), ce riscuri am daca nu l-am inregistrat?amenzi ceva? nu am facut facturi, chitante nimik