avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 835 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... inregistrarea pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

inregistrarea pfa

buna ziua, am un pfa de prin februarie, nu lam inregistrat la finante activitatea nu am avut(doar au intrat in contul pfa acea subventie pe masura 141), ce riscuri am daca nu l-am inregistrat?amenzi ceva? nu am facut facturi, chitante nimik

Alte discuții în legătură

Impozit pentru fonduri europene in agricultura? AdinaMC AdinaMC Buna, am un PFA infiintat pentru masura 141 pentru fonduri europene in agricultura. Anul trecut(2011) in februarie a intrat prima transa de bani (6000 ron) eu ... (vezi toată discuția)
Cum pot sa comercializez produse in piete, fara casa de marcat, daca sunt if ? zcb zcb Buna seara, va rog sa -mi spuneti cum pot sa comercializez produse in piata, daca nu am casa de marcat si sunt IF(intreprindere familiala)? Se poate pe baza de ... (vezi toată discuția)
Pfa-masura 141 MARIA_O MARIA_O In cazul PFA-urilor deschise pentru masura 141 care sunt registrele si documentele ce trebuie completate? In ceea ce priveste arenda pentru terenurile ... (vezi toată discuția)