avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 850 soluții astăzi
Forum Activitate irinukiry

Activitate irinukiry

Răspuns la discuția Intretinerea la bloc pt un copil
Pe timpul iernii era intretinerea pentru 3 persoane 2 camere 450-500 ron,iar acum knd este vara si cald este de 320 ron si ceva maruntis la 4 persoane.Mi se pare mult,dar ce pot face? Explicatii ar trebui sa dea si cei care stau 5 persoane intr-un apartament si sunt trecute decat 2 la intretinere...dar cum exista diferente ca asa suntem noi oameni facem diferente si vorbim fara sa stim...nu prea este mai nimic de facut.
Răspuns la discuția Intretinerea la bloc pt un copil
Asta ar insemna la un ap de 2 camere 4 pers sa vina intretinerea 80 de lei la ce spui tu acolo :) si ea defapt vine 320 ron ;) deci fa un calcul mai amanuntit si curentul electric se plateste separat ;)nu are legatura cu intretinerea. k pe langa astea se platesc femeia de servici si toate facilitatile blocului. In fine eram doar curioasa pt k nu consuma un copil cat un adult mai ales in ziua de azi. knd exista atatea avantaje...
As dori sa stiu daca un bebelus nu are facilitati la intretinere? Trebuie sa plateasca intretinerea cat un adult? Nu mi se pare normal si corect pentru ca el nu consuma ca un adult...
Buna ziua. Am lucrat in strainatate 3 luni,iar cand am revenit in tara eram gravida in 4 luni si jumatate. Nu am avut nici un fel de venit. Am nascut pe 6 aprilie 2012 si am despus dosarul pt alocatia copilului,dar am inteles ca ar trebui sa primesc si un ajutor social pt ca nu muncesc. Ma puteti lamuri pt ca cei de unde am depus dosarul pt alocatie erau foarte grabiti sa plece aks in conditiile in kcare era vineri ora 12,iar programul de lucru era pana la ora 14.