avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 968 soluții astăzi
Forum Activitate cristian12345

Activitate cristian12345

Da propunerea este de scoatere de sub urmarire penala de la organul de cercetare penala , iar acum numai este nimic de faut decat sa astept ma gandeam sa ma duc sa ma inteeresez pe la parchet pentru ca daca mai stau inca vreo 7 8 luni cred ca inebunesc#-o#-o#-o
Am inteles si va multumesc d raspuns aflasem cu cateva zile in urma si eu propunerea polititiei si m-am bucurat la aflarea vesti, dar cineva dupa ceia mi-a spus ca sar putea sa se intoarca soarta dosarului adica sa fiu trimis in instanta, si intrebam de solutionare , pentru ca am deja 4 luni si ceva e cand am ramas fara permis , sa fac o cerere de urgentare??Multumesc
Buna ziua o ultima intrebare binevoitorilor care vor aveea placerea de a-mi raspunde..Am un dosar de cercetare penala plecat la inceputul acestei luni cu propunerea de scoatere de sub urmarire penala , propunere facuta de organele de cercetari penale din cadrul politiei.,,, bun metionez ca probele de sange au fost sub 0,80 alcool pur in sange 0,70 si respectiv 0,55 S-a cerut un calcul retroactiv care a venit teoretic la momentul opririi intre 0,75 si 0,85 ..Intrebarea esentiala este cat v-a mai trebui sa stau fara permis , pentru ca cei de la politie mi-au spus sa astept o scrisoare si cu aceasta sa merg la ei.. Cam cat dureaza aproximativ o solutionare la parchet in astfel de dosare?? si exista posibilitatea ca doamna procuror sa infirme propunerea politiei avand in vedere probele mentionate??? V-a multumesc :) :) :) :sorry: :sorry: #-o #-o #-o #-o
Va multutmsc pentru raspuns si eu baniesc la fel un sup sau un nup dar acum depiinde , nu cred in trimitere in instanta , se risca o achitare , domnule patrascu am vazut ca sunteti un profesionist am mai citit anumite posturi ale dumneavoastra , ami luati dosarul ? sa obtinem o situatie favorabila , intro perioada rezonabila , avand in vedere probele prezentate? ce parere aveti legat de probele prezentate ??? vA multumesc astept rapuns
Va multumesc pentru raspunsuri, da probele de sange au fost sub 0,80 alcool pur in sange s-a facut si calcul retroactiv care mentiona in felul urmator ,,conducatorul auto putea avea o cancentratie alcoolica teoretica la momentul evenimentului situata intre 0,75 si 0,85 , propunerea nu o cunosc nu a vrut sa ami spuna , mie mi-a spus ceva de genul ,,acolo se rezolva totul,, fara alte explicatii. Va multumesc pentru promptitudine. Acum stau si intreb eventuale repercursiuni legal de cele prezentate mai sus , si da am fost pana la parchet si mi sa spus ca trebuie sa merg doar martea si joia intre anumite ore ,oare asa este? nu pot afla nici macar daca dosarul a ajuns, Multumesc tuturor celor care ma vor ajuta!!
Buna ziua , acum ceva timp mai exact acum aproximativ 1 saptamana dosarul meu de cercetare pentru conducere sub influenta baututrilor alcoolice a plecat la parchet pentru solutionare, mentionez faptul ca probele de sange au fost in afara ariei penale, iar acum intrebarea mea este daca stie cineva cat ar putea dura pana voi primi rezolutia din partea procurorului, si daca este bine sau rau sa merg la parchet sa ma interesez de dosar, eeventual sa stau de vorba cu procurorul, Va multumesc