avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Activitate coste3

Activitate coste3

Răspuns la discuția accident rutier cu victima
multumesc mult...sunt 2 dosare 1 cu ucidere din culpa si unul cu daune morale parte civila,accidentul a fost petrecut in 2010.A fost invinuit ca a condus obosit si s-a presupus ca a atipit deoarece nu avea urme de franare,victima nu purta centura de siguranta fiind proprietarul masinii.politia a spus ca au fost despagubiti de asigurare dar ei tot au cerut daune 50 de mi de euro,s-ar putea sa scape cu 1 sau 2 ani cu suspendare e posibil?si pensie alimentara?
Răspuns la discuția accident rutier cu victima
inculpatul are datorie la banca timp de 10 ani si pensie alimentara la fosta sotie de 30 la suta as dori sa stiu daca se tine cont in proces si de datoriile de la banca ca cele pt sotie ma gandesc ca da...ia bagat daune de 250 mi euro de persoana adica 750 de mi de euro plus pensie alimentara la cei 2 copii...s-ar putea sa ramana doar cu pensia alimentara si sa scape de daune?multumesc
buna as dori cateva pareri pt o persoana care a avut accident rutier cu victima...sotia victimei si concubina avand ambele cate un minor cere pensie alimentara,daca are pensie de urmas mai are dreptu sa ceara si pensie alimentara la inculpat?