avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1856 soluții astăzi
Forum Activitate CAMI11

Activitate CAMI11

Răspuns la discuția neplata abonament telefonic
va multumesc mult pt sfat
Răspuns la discuția neplata abonament telefonic
va multumesc pt sfat,dar din cite stiu ei au calculat si niste dobanzi ,iar la prescriptia sucesiva de care spun dinsii,iar la acest lucru ,conform legii,cheltuielile de judecata nu sunt acceptate
Răspuns la discuția neplata abonament telefonic
dar dreptul de a depune si eu contestatie la executare ? ;pot,si cauza ar trebui sa se judece in raza teritoriala unde sa incheiat contractul,mai exact in jud meu,multumesc si astept un raspuns
tatal meu a avut abonament telefonic la o firma de telefonie mobila in anul 2007 in anul 2009 ,in luna oct.ia venit o fcatura de 500 ron ,si sa solicitat factura detaliata,firma de tel.nu a trimis factura ,tatal meu este o persoana in virsta inluna noiembria a anului 2009 i sa debransat tel si din acea luna si pina acum nu am mai primit nimic de la ei,am si uitat,acum a primit de la firma de recuperari,asa zic ei un telefon pe cel fix si o scrisoare in care ne amenita ca avem de platit o suma de 2000 ron,ce pot face in cazu acesta,mai beneficez de termenul de prescriptie de 3 ani,si pot face contestatie la executare in caz de executare?acea firma nu ar trebui sa deschida o actiune in instanta si sa fiu instintat cu privire la dosar,mi se pare o mirsavie sa vii cu amenintari si sa iti pui dupa ani de zile ca ai o factura de sute de lei de platit
va rog mult datimi un sfat
cu stima
puteti si pe emailul meu(tismanariucaty@yahoo,com):">


[editat- pe forum va rog sa nu scrieti cu majuscule si sa nu mentionati numele persoanelor juridice implicate- multumesc]