avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1026 soluții astăzi
Forum Activitate JAKY

Activitate JAKY

eu si sotia mea am hotarat de comun acord sa divortam din motive de neintelegere ca intre sot si sotie relatia noastra a devenit doar o prietenie dragoste nu mai exista din ambele parti asa ca am hotarit sa divortam doar ca din relatia noastra a venit pe lume un copil care acum are 5 ani el de la virsta de un an a locuit la parinti mei pina in prezent mentionez copilul nostru acuma este foarte atasat de parinti mei !!!si noi parinti am hotarit sa ramina copilul la parinti mei bine intele asta tot de comun acord am hotarit si suntem multumiti amindoi de conditiile in care copilul nostru traeste..mentionez ca noi suntem plecati in tari straine diferite si copilul este si in prezent in grija parintiilor mei .bine inteles sprijiniti finaciar de noi parintii copilului.asi dori sa stiu in ce conditi se poate efectua accest divort si daca copilul poate ramine la bunici cu acordul nostru bineinteles....eu si mama copilului am hotarit ca copilul sa ramina la bunici....adica parintii mei.....pentru binele lui ..si as dori sa stiu daca legea ne permite acest lucru...si as dori daca se poate cu aprox
imatie timpul divortului cum v/am spus muncim in strainatate legal si timp mult nu pre avem ...multumesc de raspuns...sanatate tuturor!!

[ editat de moderator-va rog sa nu mai scrieti cu majuscule, e greu de citit, multumesc]