avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 928 soluții astăzi
Forum Activitate claudiupatrascu

Activitate claudiupatrascu

Răspuns la discuția intarziere pensie alimentara
buna seara,dar vreau sa stiu daca ei i sa dat vreo hartie ceva sa-mi dovedeasca ca a inaintat dosarul pt ca nu am vazut nimic doar vorbe ce le spune ea ,ce document ar trebui sa aiba ea din urma la plangerea care spune ca a facuto?multumesc
Răspuns la discuția intarziere pensie alimentara
pensia alimentara este de 150 ron eu mereu am trimis mai mult nu se poate calcula tot din urma pentru a conpensa ce nu am trimis in aceste luni?si am toate chitantele care dovedesc ca am trimis bani la cererea ei de cate ori a fost nevoie ,partajul nu a fost cerut la divort de nici o parte dar vreau sa mai spun ca impreuna am mai facut doua credite de nevoi personale unde este trecuta si ea in acte dar care le platesc eu,astept raspuns va multumesc
Răspuns la discuția intarziere pensie alimentara
buna seara motivul care am intarziat plata pensiei alimentare este ca am ramas fara servici si nu am mai avut de unde sa-i dau pensia alimentara in aceasta perioada nu este cu rea vointa.multumesc
Buna seara as dori sa stiu o informatie ,fosta sotie a inaintat un dosar pentru ca am ramas in urma cu plata pensiei alimentare ce se poate intampla?Ea mi-a spus ca avocatul iar fi spus ca in termen de 30 de zile sa platesc toata suma restanta pana acum.Eu deja am inceput sa-i trimit bani dar este suma care o datorez la luna nu toata suma,ea spune ca trebuie sa trimit toata suma sa-si retraga plangerea.Astept raspuns!!!! multumesc