avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1778 soluții astăzi
Forum Activitate Teo1234

Activitate Teo1234

Răspuns la discuția Restructurare post
Pe adresa de email freeelis@yahoo.com nu ati primit nimic?
Răspuns la discuția Restructurare post
@freeelis: V-am trimis un mesaj pe privat, sper ca a ajuns la destinatie. Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Răspuns la discuția Restructurare post
In foaia de salariu sumele erau trecute ca "Bonus Brut". In extrasul bancar nu stiu sa va spun cum apar.
Răspuns la discuția Restructurare post
Prin transfer bancar.
Răspuns la discuția Restructurare post
Va multumesc pentru raspuns. Pot recupera comisioanele in instanta chiar daca in contractul meu individual de munca nu se specifica primirea acestor comisioane? Mentionez ca am primit in trecut comisioane pentru 3 tranzactii.

Cu multumiri,
Teo
Buna ziua,

Va scriu cu o intrebare foarte importanta si urgenta: compania la care lucrez mi-a adus la cunostinta recent decizia de restructurare prin care contractul meu individual de munca inceteaza. La data la care aceasta decizie mi-a fost comunicata aveam 2 comisioane de primit ca urmare a 2 tranzactii incheiate pentru companie. Mi s-a comunicat ca aceste doua comisioane nu mi se vor plati si ca daca vreau sa primesc 2/3 din unul dintre comisioane trebuie sa semnez incetare de comun acord.

Mentionez ca in contractul individual de munca nu se specifica nimic despre comision dar pot dovedi ca am primit in trecut comisioane pentru tranzactii si pot dovedi ca am lucrat la cele doua tranzactii in cauza.

Deasemenea compania nu ofera nici un salariu compensator ca urmare a deciziei de restructurare.

Am mare nevoie de un sfat.

Cu multumiri,
Teo