avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Activitate spartacus2012

Activitate spartacus2012

Răspuns la discuția inchidere balcon cu termopan
Va multumesc frumos .
Buna seara.As dori sa inchid jumatate din balconul apartamentului meu cu geam de tip termopan.Am nevoie de autorizatie de construire de la primarie ? Va rog frumos sa imi dati trimitere la legea,capitolul,etc.care face referire la acest subiect .
Va multumesc frumos.
Multumesc pentru raspunsurile date.Va doresc o zi buna.
Domnule atticus,va multumesc frumos pentru raspunsul dat.As dori sa imi specificati conform carei legi si carui articol pot conduce pe termen nedeterminat in Romania cu permisul meu italian pentru a putea imprima articolul respectiv si a-l avea in permanenta in posesie.
Va multumesc frumos inca o data.
Buna ziua.In 2001 am luat permisul de conducere in Romania.In 2004,intrucat ma aflam in Italia si Romania inca nu intrase in UE am fost nevoit sa preschimb permisul de conducere romanesc in cel italian.Din martie 2011 m-am intors in Romania si circul in continuare cu permisul de conducere italian.Este in regula ? Este obligatoriu sa il schimb ?.Masina in schimb,am inmatriculat-o cu nr romanesc si am platit toate taxele aferente,inclusiv cea de prima inmatriculare. Tin sa mentionez ca detin si cetatenia italiana concomitent cu cea romana.As dori,va rog frumos,parerea unei persoane de specialitate,si daca se poate sa imi dea si referiri la legi pentru a putea imprima si avea cu mine in permanenta in caz ca vreun organ de politie nu cunoaste toata legislatia.Va multumesc frumos.Astept raspunsurile dvs.