avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Activitate anca2710

Activitate anca2710

unchiul a decedat in martie 2006 ,subit,infarct,era casatorit si are 2 copii cu varsta de 23 respectiv 18 ani va implni pe 6 ianuarie 2007.nu a lasat nici un testament.nici ei nu au deschis succesiunea dupa el
bunicii mei au decedat in anul 1990 respectiv 1995,copiii lor nu au deschis succesiunea.acum mama deci fiica lor care mai are o sora si un frate care a decedat in martie2006,vrea sa deschida succesiunea .sora mamei vrea sa lase partea dansei de mostenire mamei iar sotia fratelui si cei doi copii ai lui nu stiu ce pretentii au.
este vorba de 4 ha 6300 m2 teren arabil,800m2 teren intravilan si 7300m2 padure.aceste terenuri se afla in satul natal si nu au valoare mare pe piata.
unde trebuia mama sa mearga,la notar,la judecatorie ,unde se deschide taxa de succesiune,cat costa si daca sora locuieste la bucuresti unde trebuie sa faca declaratia ca ii cedeaza partea de mostenire .cat costa intreaga operatiune?
Răspuns la discuția Timp pentru cercetare penala
ma intereseaza si pe mine cat timp dureaza cercetarea penala in cazul unui santaj .politistul impreuna cu un martor au ascultat convorbirea telefonica prin care ma santaja.politia a organizat flagrantul au scris pe bani SANTAJ,el a luat banii,politia intervenit ,i-a luat banii si a trimis dosarul la parchet.din octombrie se afla la parchet .eu nu sant parte civila.politia se ocupa de caz ,ei au trimis la parchet.eu cum aflu rezolutia?cand se judeca procesul?cat dureaza urmarirea penala?multumesc