Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Timp pentru cercetare penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Timp pentru cercetare penala

Cit timp au dreptul procurorii sa tina pentru cercetare un dosar?
Ce se poate face pentru a scurta acest timp?
Multumesc.
Ati fost la Parchet sa va interesati de dosar?
Multumesc .
Am fost si procuroarea de serviciu a fost foarte amabila si mi-a spus sa astept acasa raspunsul.
Am mai fost, am lasat si o cerere in acest sens si tot nu au finalizat nimic.
Am scris si pe sit la ministerul public si acestia mi-au raspuns ca au trimis solicitarea mea la parchetul respectiv si tot nimic.
Poate imi dati o idee.
Cu stima,
Paul
ma intereseaza si pe mine cat timp dureaza cercetarea penala in cazul unui santaj .politistul impreuna cu un martor au ascultat convorbirea telefonica prin care ma santaja.politia a organizat flagrantul au scris pe bani SANTAJ,el a luat banii,politia intervenit ,i-a luat banii si a trimis dosarul la parchet.din octombrie se afla la parchet .eu nu sant parte civila.politia se ocupa de caz ,ei au trimis la parchet.eu cum aflu rezolutia?cand se judeca procesul?cat dureaza urmarirea penala?multumesc