avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 883 soluții astăzi
Forum Activitate shoki

Activitate shoki

Salutare, am avut o altercatie cu sofer in trafic, a coborat si mi-a spart parbrizul, a indoit capota si usa cu un obiect. A intrat dupa o strada fara prioritate in fata mea si eu am intrat in usa lui, impactul a fost minim...nu stiu daca i-am indoit usa.I-am luat numarul de inmatriculare si am declarat incidentul si la sectia de politie de care apartinea zona respectiva si la accidente rutiere.Autorul faptei nu este proprietarul masinii , masina este proprietatea unei alte persoane, la care acesta lucreaza.Peste 3 zile se fac 30 de zile de la data incidentului.
Astazi am fost la sectia de politie sa iau o dovada ca sa pot repara masina si ofiterul care se ocupa de caz mi-a spus ca individul locuieste in alt sector si nu a avut timp sa se duca dupa el.
In cazul in care nu are timp nici in urmatoarele 3 zile ce posibilitati legale mai exista pentru recuperarea pagubei?
Mai pot schimba declaratia?
Fapta se incadreaza la distrugere?
Se pedepseste penal?
Daca nu primesc un raspuns de la sectia de politie in 30 de zile, se poate depune o alta plangere ?
Va salut,
am si eu o intrebare de la care raspunsul sunt mai mult ca sigur ca il voi gasi aici:)
Vreau sa inchiriez un spatiu comun din imobilul in care locuiesc, as vrea sa stiu ce trebuie mai exact sa fac pentru acest lucru.