avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 653 soluții astăzi
Forum Activitate MihaelaGheorghe

Activitate MihaelaGheorghe

va multumesc pentru raspunsul oferit!
Va multumesc pentru raspuns!
Buna dimineata,

O persoana din familie a fost diagnosticata recent cu alzheimer forma severa(se dadoreaza pe fondul consumului de alcol)
Intrebarile mele sunt- daca exista posibilitatea unui divort intre el si sotie avand in vedere ca el are acest diagnostic?se poate vinde apartamentul fara acordul lui, apartament cumparat acum 20 de ani?
Multumesc
Buna dimineata,

Am o fetita de 9 luni care la 1 luna jumate a fost diagnosticata si operata pt o malformatie la inima, caruia i s-a eliberat un certificat de handicap grav. Eu initial am optat pentru concediu de crestrea copilului pana la varsta de 1 an, acum as dori prelungirea acestuia pana la varsta de 3 ani. Ca orice certificat de handicap acesta a fost eliberat pe o perioada de 1 an, insa cei de la serviciu nu vor sa-mi prelungeasca suspendarea decat pe perioada cat este valabil certificatul, urmand apoi dupa reevaluare sa fac o noua cerere de suspendare. Vreau sa va intreb daca exista posibilitatea ca cei de la primarie sa nu-mi accepte cererea de prelungire avnd in vedere ca cei de la serviciu nu vor sa-mi prelungeasca pe 3 ani?Cum as putea sa-i conving pe angajatori ca acestui copil oricum i se va aacorda certificat avand in vedere ca este posibila o noua interventie. Va multumesc
Răspuns la discuția concediu de crestere copil
Va multumesc din suflet pentru raspuns. O zi buna va doresc!
Buna seara,

As avea cateva intrebari in ceea ce priveste concediul de crestere copil. Eu am optat de curand pentru concediu de crestere copil pana la 1 an, indemnizatie ce nu am primit-o deocamdata, iar copilului meu trebuie sa-i intocmesc actele pentru certificat handicap deoarece a fost operata pe inima la varsta de o luna jumatate. Intrebarea mea este daca dupa eliberarea acestui certificat pot prelungi concediul de crestere copil pana la 3 ani?

Multumesc