avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 968 soluții astăzi
Forum Activitate ioana17marcu

Activitate ioana17marcu

sa nu te astepti sa gasesti in strainatete caini cu colaci in coada aici lucrezi 12 ore pe zi cu o zi libera pe saptamana in cel mai bun caz iar chiriile au sa te doboare e greu sa iti permiti sa stai singur in strainatate .nu mai e ceea ce a fost iar ce vezi tu bmw cu nr de it sau sp sau germania nu ii intreba cat au muncit pt masinile alea si cat mai au inca de platit la banca.ai sanse sa te dezvolti si in romania trebuie doar sa crezi asta si sa te lupti pt ceea ce vrei.suntem romanii si romania e tara noastra.!!!de ce sa ridicam alte tarii si apoi ei sa rada de noi cand noi suntem in stare sa readucem sclipirea romaniei?!!!
buna eu zic sa mai ramai un timp acasa axeazate si tu pe prograame pc,java,si altele care sunt acum in top apoi cauta un job in acest domeniu si astfel te vei putea descurca singur si vei avea si ocazia sa avensezi in cariera.si eu am facut acelasi lucru dupa facultate am plecat in strainatate si acum imi dorresc din tot sufletul sa revin in tara!!!!!!!
buna ziua sunt o tanara care vrea sa infiinteze un srl in mediul rural avat ca activitate comertul.as vrea sa stiu unde trebuie mers pentru a putea infiinta firma,ce este srl-d si daca se poate accesa fonduri europene/nationale si ce facilitati am daca am sub varsta de 35 ani?multumesc