avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 626 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... infiintare srl si fonduri europene/nationale
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

infiintare srl si fonduri europene/nationale

buna ziua sunt o tanara care vrea sa infiinteze un srl in mediul rural avat ca activitate comertul.as vrea sa stiu unde trebuie mers pentru a putea infiinta firma,ce este srl-d si daca se poate accesa fonduri europene/nationale si ce facilitati am daca am sub varsta de 35 ani?multumesc
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 13:55, 7 August 2012
Pentru infiintarea SRL sau SRL-D trebuie sa va adresati Registrului comertului sau sa cititi aici:
[ link extern ]
aflati si actele de care aveti nevoie.
SRL-D este o societate cu raspundere limitata-debutant.
Gasiti detalii aici:
[ link extern ] -/

Tot la aceasta adresa gasiti si detalii despre facilitatile acestui program.
Ca activitate comerciala va puteti alege ceea ce va intereseaza

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare firma si fonduri pentru dezvoltare tothy tothy Buna ziua! Am 20 de ani si as dorii sa infiintez o firma cu sere de flori. Am un teren de cca. 20mp la tara. Ce am de urmat pentru a infiinta firma? Eventual ... (vezi toată discuția)
Fonduri europene HalatiuMaria HalatiuMaria Buna ziua.As vrea sa infiintez o firma proprie si nu stiu procedurile prin care se pot primi fonduri europene nerambursabile.Ma poate ajuta cineva? (vezi toată discuția)
Accesare fonduri pentru fast food mihairandrei mihairandrei Buna ziua! Intentionez sa deschid un fast food mic in perioada imediat urmatoare. Deocamdata nu am firma deschisa, nici locatie nu am gasit inca. Mai ... (vezi toată discuția)