avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1731 soluții astăzi
Forum Activitate alexandraandrei

Activitate alexandraandrei

Răspuns la discuția custodie minor
Da doar asta vrea sa ma incurce.recursul este ultima cale de atac?sper sa nu faca recurs sau sa nu dureze mult pana o sa se puna data recursului.
Răspuns la discuția custodie minor
Am fost acum la tribunal sa vad sentinta si are dreptul la recurs
Răspuns la discuția custodie minor
Va multumesc mult pentru raspunsuri
Răspuns la discuția custodie minor
Buna seara revin cu informatii despre cazul meu.i sa respins apelul.acum va rog sa imi raspundeti la o intrebare daca se poate daca ia respins apelul mai are dreptul la recurs?
Răspuns la discuția custodie minor
Multumesc tuturor pentru rspunsuri.o sa va tin la curent cu ce se va intampla. pe 24
Răspuns la discuția custodie minor
Asta este apelul mam exprimat gresit.o sa astept data apelului si atunci o sa vad ce se intampla.am inteles ca are pe cineva la tribunal care il ajuta sa mi se respinga toate cererile.va multumesc
Daca nici pe 24 nu se incheie o sa fac o ordonanta presidentiala.ne judecam de 1 an si doua luni in care el a vazut copilul de 4 ori
Răspuns la discuția custodie minor
Doar verbal.dca as pleca din romania ce mi sar intampla
Răspuns la discuția custodie minor
Iam cerut o procura notariala dar nu vrea sa imi dea.a zis ca ma tine 3 ani prin tibunale dar ca eu nu plec cu copilul din romania.va multumesc
Buna ziua va rog frumos sa ma ajutati si pe mine.sunt in proces cu fostul meu sot ne-am divortat si acum ne luptam pentru custodie copil.in urma divortului copilul a ramas la mine(eu am domiciliu in romania si resedinta in spania am contract de munca acolo) si tatal are dreptul sa il ia la el 2 luni pe an,sentinta nu este definitiva si irevocabila.el a facut recurs dar nu il intereseaza copilul doar sa imi faca rau sa nu pot sa plec cu copilul in spania.divortul sa terminat in iunie si data recursului s pus abia in octombrie,am facut doua cereri de scimbare data recurs dar miau fost respinse(un ca au fost judecatorii in vacanta judecatoreasca si a doua ca nu am motive sa schimb data procesului,eu cred ca sunt motive intemeiate ca copilul este inscris la gradinita in spania si eu trebuie sa continui munca)acum nu stiu ce o sa se intample pe 24 daca o sa se termine sau o sa se dea o alt data de recurs.tatal este in spania se distreaza si isi traieste viata fara sal intereseze de copil si eu cu copilul trebie sa suferim in romania.ce sar putea intampla daca plec fara acordul tatalui cu mcopilu din romania si fara sentinta judecatoreasca definitiva si irevocabila?eu sunt singura in romania doar cu copilul toata familia mea este acolo.se pare ca pe nimeni niu intereseaza ca el nu este in tara si ca nul intereseaza copilul.legile si judecatori din romania nu gandesc.si daca ne judecam pentru o crima nu ne tinea atat.femeile in romania nu sunt itelese deloc.va multumesc anticipat
Răspuns la discuția custodie minor
Aveam data procesului pe 24 octombrie si le pagina de internet a tribunalului scrie:24.10.2012 se respinge cererea ca fiind nefondata incheiere si pe alta data 08.08.2012 aceas treaba tind sa cred ca si cererea mea a fost respinsa dar si cererea lui la fel.azi sa tinut procesul in camera de consiliu.va multumesc