avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 912 soluții astăzi
Forum Activitate valf

Activitate valf

Se constata ca exista un dezinteres aproape total in bloc, numai 6-7 familii (din 54) sunt receptive. in rest ..... o apa si un pamant.

am conceput o adresa de atentionare catre asociatie si special cate una catre presedinte, vicepresedinte si comitetul executiv.

le-am solicitat remedierea aspectelor in maxim 72 de ore.

ce sa fac daca nu se conformeaza, cui sa ma adresez, dar sa am sanse reale de rezolvare ?

va multumesc.
Buna ziua. Ma numesc Valentin F. si locuiesc in Bucuresti la parterul unui imobil S+P+8E, in zona Dristor.
Subsolul este inundat cu dejectii provenite din conducta comuna de canalizare, care s-a infundat nivelul respectiv si a refulat. In afara mirosului pestilential, au reaparut si gandacii, care patrund la etajele inferioare ale imobilului.

Este o delasare totala din partea conducerii asociatiei de proprietari. Presedintele sta pe timpul verii la mare, are o casa acolo (fiind platit totusi !!!), vicepresedintele si comitetul executiv sunt doar pe hartie, formal numiti. Administratorul nu locuieste in acest bloc si nu il intereseaza foarte mult aspectul.

Mai mult de jumate sunt restantieri iar cand pui problema toata lumea iti sare in cap ca nu au bani pentru reparatii, ca banii din acel fond s-au cheltuit pentru acoperirea restantelor (???).

Suntem disperati. Avem 2 copii minori care suporta zilnic aceste mirosuri, sotia lupta cu disperare sa dea cu tot felul de solutii pentru starpirea gandacilor.

CE PUTEM SA FACEM ? VA ROG AJUTATI-NE CU UN SFAT.

adresa de mail este valf2004@yahoo.com