avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1083 soluții astăzi
Forum Activitate Karryna

Activitate Karryna

Răspuns la discuția tulburarea linistii publice
Multumesc pentru ideea de a citi legea republicata .Cat despre organele in drept ....nu este asta o solutie..sau poate nu la noi...In cele mai multe cazuri problemele de acest gen se musamalizeaza .Noi am mers si am facut plangere la parchet , in legatura cu o problema mai veche , tot cu acesti vecini, si nu a rezolvat nimeni nimic...ce sa zic ...
Răspuns la discuția tulburarea linistii publice
problema este ca eu nu pot lupta cu aceleasi arme ....in primul rand nu imi sta in caracter sa ma cert cu vecinii ,iar in al doilea rand eu am un catel de talie mica ,care nu reuseste sa acopere urletele celuilat...Cu persoanele in cauza nu incape discutie sa ne putem intelege , deoarece sunt dependenti de medicamente si nu ajungem la nici un consens....nu stiu , probabil ca am sa-mi cumpar si eu un caine mai mare si am sa-l leg sub geamul dormitorului lor...e si asta o solutie pana la urma.Multumesc de sfat.....sper sa nu ne fie luata in nume de rau "lupta " cu aceleasi arme....ha
Am un vecin cu tulburari psihice , care continua in mod repetet sa ne deranjeze...Nu mai spun ca are un caine , nu stiu daca e de rasa sau nu ,dar de 1 an de zile ziua schiauna de foame si sete iar noaptea urla de nu poti sa te odihnesti oricat de obosit ai fi.Eu lucrez de dimineata pana noaptea la ora 24.00 ca receptionera la un hotel .....nu pot sa ma odihnesc din cauza acestui caine.Nu mai spun ca probleme am avut de cand sau mutat langa noi.Intr-o dupa-amiaza ,pe motiv ca nu are semnal la antena ,domnul , s-a urcat pe gard si mi-a taiat copacii din gradina , taie cu drujba pana la miezul noptii ....sunt mai multe adunate.Problema cainelui ,care este asezat in fata casei la mai putin de 50m de dormitorul meu ,ma deranjeaza cel mai tare.Am incercat sa discutam cu el si ne-a spus ca pe ei nu-i deranjeaza si nu avem decat sa suportam....Nu stiu cum sa solutionez aceasta problema........solutii ??????????:((