avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2239 soluții astăzi
Forum Activitate ioana_2

Activitate ioana_2

da acestia sunt de acord sa imi vanda casa,singura diovada ca sunt locatari ai acestui imobil este plata impozitului de 35 de ani,dupa cum am spus actul de vanzaere cumparare a fost unul verbal.daca se poate sa ma ajutati ...cu cateva informatii in ceea ce priveste documentatia necesara in vederea obtinerii respectivei hotarari si cam care ar fi onorariul pentru urmatoarele demersuri. sau daca exista alta modalitate care sa ii avantajeze pe atat pe ei cat si pe mine.vrem sa facem act de vanzare cumparare pentru ca in timp acesta sa nu poata fi atacat.multumesc.
am nevoi de ajutor..vreau sa trec casa bunicilor pe numele meu,dar tin sa precizez ca nu este trecuta pe numele lor, acestia nu au un act de vanzare cumparare,locuiesc in casa respectiva de 35 de ani,vanzarea acesteia facandu-se pe cale verbala.vechii proprietari sunt decedati,singurele persoane rude ale lor sunt nepotii care sunt plecati in strainatate.as vrea sa stiu care este calea cea mai simpla pentru a rezolva problema. as vrea ca acest bun sa intre in posesia mea cu contract de vanzare cumparare nicidecm cu un contract cu clauza de intretinere.multumesc